Anglų poezijos popietė „…the language your soul would speak…“

anglu poezijos popietePirmą kartą gimnazijoje organizuota poezijos popietė anglų kalba „…the language your soul would speak“ sulaukė pasisekimo: devyni gimnazistai pasirodė scenoje ir deklamavo eilėraščius. Kompetentinga trijų mokytojų komisija išgirdo įvairių autorių kūrybą: nuo Bukowskio iki Šekspyro. Poezijos žanras nebuvo nurodytas ir dalyviai buvo vertinami pagal deklamavimo įtaigumą, kūrinio minties pateikimą, kalbos taisyklingumą, intonaciją ir sceninę laikyseną.

Plačiau apie tai skaitykite gimnazistų laikraštyje „MBGatvė“.

Išrinkti raštingiausi 2018-2019 mokslo metų gimnazistai ir mokytojai

20181115_1305572018 m. lapkričio 15 d. įvyko vienuolikto tradicinio Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijoje organizuojamo Raštingiausio mokinio ir mokytojo konkurso finalas, kuriame dalyvavo atstovai iš Vilniaus Žirmūnų, Žemynos, Simono Daukanto ir Mykolo Biržiškos gimnazijų.
Dalyvių ir nugalėtojų pasveikinti atvyko VU Retorikos katedros vedėja doc. dr. Lina Murinienė.
Konkursą organizavo ir vertino Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos lietuvių kalbos mokytojų metodikos grupė. Diktantą finalistams padiktavo mokytoja Bronė Tuskenienė.

Išrinkti šie raštingiausi 2018-2019 mokslo metų gimnazistai:

I vietaRytis Stankevičius, Žirmūnų gimnazijos IV c klasės mokinys, kuris jau ketvirtąkart nugalėjo šiame konkurse! Ir šiemet Rytis diktantą parašė be klaidų.

II vieta ‒ Andrius Indičianskis, Mykolo Biržiškos gimnazijos IV b klasės mokinys;

III vietaRugilė Stonkutė, Mykolo Biržiškos gimnazijos IV a klasės mokinė;

IV vietaRūta Stumbraitė, Simono Daukanto gimnazijos IV c klasės mokinė;
Karolina Ivanovaitė, Mykolo Biržiškos gimnazijos IV d klasės mokinė;
Elzė Maslauskaitė, Mykolo Biržiškos gimnazijos II e klasės mokinė.

Kaip ir kasmet, konkurso finale dėl raštingiausio titulo varžėsi ir mokytojai.
I vieta šiemet atiteko Vilniaus Žemynos gimnazijos ugdymo skyriaus vedėjai bei istorijos mokytojai Žanetai Vaškevičienei ir Mykolo Biržiškos gimnazijos vokiečių kalbos mokytojai Alvydai Menčinskienei, II vieta – Žemynos gimnazijos istorijos mokytojai Ritai Dereškienei, III vieta – Mykolo Biržiškos gimnazijos anglų kalbos mokytojoms Vaidai Mickienei ir Lijanai Pabalienei.

Sveikiname konkurso nugalėtojus ir dalyvius!

Humanitarinio ir socialinio ugdymo skyriaus vedėja
Aurelija Levulytė-Markevičienė
2018-11-15

Konstitucijos egzaminas

konstitucijaSpalio 25 – oji – Konstitucijos diena, demokratijos šventė, kurią jau dvyliktą kartą lietuviai švenčia spręsdami Konstitucijos egzamino užduotis. Visoje Lietuvoje, varžydamiesi skirtingose kategorijose, egzaminą iš viso laikė 32 tūkstančiai piliečių. Savo Konstitucijos žinias šiais metais tikrino ir biržiškiečiai. Egzaminas vyko dviem etapais: pirmajame dalyvavo visi norintys, o antrajame geriausiai pasirodę prieš tai buvusiame etape gimnazistai.
Plačiau apie tai skaitykite gimnazistų laikraštyje „MBGatvė“.

Mokinių kūrybos almanacho pristatymas 2018

Kūryba – tai žmogaus jausmų meninė išraiška. Šioje sąvokoje sutelpa viskas – ir džiaugsmas, ir liūdesys, ir pyktis, ir visos kitos žmogaus emocijos. Kūrėjas yra ypatingas tuo, kad iš nieko, t.y. tuščio popieriaus lapo, sugeba sukurti unikalią, įspūdingą meninę tikrovę. Ant jo pečių gula sunkus darbas, nes kiekvienas menininkas supranta, kad, norint kurti, vien talento nepakanka – reikia įdėti labai daug pastangų, todėl šie žmonės yra verti pagarbos. Džiugu, kad mūsų gimnazijoje yra menininkų, kurie ne tik kuria, bet ir suteikia galimybę kitiems gėrėtis jų darbais.
Šiais metais buvo išleistas jau devintasis gimnazijos mokinių kūrybos almanachas „Tyla ir žodžiai“.
Plačiau apie tai skaitykite gimnazistų laikraštyje „MBGatvė“.

Interviu su kandidatais į MBG mokinių prezidentus

Tikriausiai jau daugiau nei savaitę mūsų mokykloje viena dažniausiai girdimų temų – artėjantys MBG mokinių prezidento rinkimai. Šiais metais į mokinių prezidento postą kandidatuoja 3 mūsų bendruomenės nariai: Meda Stankutė iš III a klasės, Edvinas Štaupas iš III e bei Lukas Eigėlis iš II c.
Plačiau apie tai skaitykite gimnazistų laikraštyje „MBGatvė“.