MBG Vasario 16-oji

MBG Vasario 16Lygiai prieš šimtą metų įvyko tai, be ko dabar nebūtume tie, kas esame. Tai, dėl ko dabar galime laisvai kalbėti mūsų mylima lietuvių kalba. Tai, dėl ko dabar galime besididžiuodami iškelti trispalvę ir užtraukti Tautišką giesmę. Tai, dėl ko dabar esame laisvi.

Vien pagalvojus, kiek drąsos turėjo būti tų dvidešimties istoriją sukūrusių žmonių širdyse, apima begalinis pasididžiavimas jais, pasididžiavimas lietuvių tauta, kuri nepaisant įvairiausių draudimų kovojo už savo ir kitų laisvę.  Nepriklausomybės aktas, kuris galbūt tada buvo kritikuojamas, kažkam neatrodė rimtai, padėjo pamatus valstybei, kurios piliečiais su pasididžiavimu galime vadinti save.

Šią ypatingą šventę paminėjo ir mūsų gimnazija, kuri trumpam visus biržiškiečius ir gimnazijos svečius nukėlė į tarpukario Lietuvą.

Plačiau apie tai skaitykite gimnazistų laikraštyje „MBGatvė“.

Ne tik atsakė, bet ir kėlė klausimų MBG gimnazistai, mokytojai, VU dėstytojai, mokslininkai

468d51_6f42eb974e7641ad9a27ed9f952d0c9f~mv2_d_4032_2268_s_2Lietuvos valstybės atkūrimo diena reikšminga kiekvienam lietuviui, o šiemet minime moderniosios valstybės šimtmetį! Šia proga vasario 8-ąją Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijoje vyko konferencija „100 atsakymų piliečiui“. Mokykloje sulaukėme garbingų svečių: Vilniaus universiteto dėstytojai mokslininkai – istorikai ir filosofai skaitė pranešimus kartu su mokytojais ir Mykolo Biržiškos gimnazijos mokiniais.

Apie konferenciją plačiau skaitykite gimnazistų laikraštyje „MBGatvė“.

Pasiekimai olimpiadose

rusu kalbos olimpiadaDar šalto gruodžio pradžioje tris pirmų klasių mokines: Saulę Rapalytę iš I b klasės, Kamilę Dzisevič iš I d klasės ir Odetą Tomkevičiūtę iš I g klasės – rusų kalbos mokytojos Ala Tichomirova ir Galina Jakimavičienė pradėjo ruošti jau ne pirmus metus vykstančiai rusų olimpiadai. Pasiruošimas prasidėjo nuo olimpiados namų darbų užduoties, kur reikėjo nufilmuoti ir sumontuoti vaizdo įrašą apie įvairias įdomias lankytinas Lietuvos vietas.

Plačiau apie tai skaitykite gimnazistų laikraštyje „MBGatvė“.

Tradicinė rusų poezijos popietė

tradicinė rusų kalbos popietė2018 m. sausio 15 dieną vyko jau tradicija tapusi rusų poezijos popietė prie „samovaro“, kurią rengia rusų kalbos mokytoja Ala Tichomirova. Buvo skaitomi įvairiausi mokiniams patinkantys rusų poetų kūriniai – nuo visiems žinomų klasikų poetų A. Puškino, S. Jesenino, A. Bloko, V. Majakovskio eilėraščių iki tikrai jausmingų A. Achmatovos eilių.

Plačiau apie tai skaitykite gimnazistų laikraštyje „MBGatvė“.

Vilniaus miesto 9-12 klasių mokinių meninio skaitymo konkursas

meninio skaitymo konkursas2018 m. sausio 24 dieną mūsų gimnazijos aktų salėje vyko Vilniaus miesto mokinių 9-12 klasių meninio skaitymo konkursas, skirtas Kristijono Donelaičio poemos „Metai“ 200-osioms išleidimo metinėms paminėti. Nuo pat ryto ligi pavakarės čia skambėjo įvairi raiškiai skaitoma literatūra – poezija arba proza.

Plačiau apie tai skaitykite gimnazistų laikraštyje „MBGatvė“.