Baleto spektaklio recenzija

2018 m. balandžio 27–28 d. vyko pirmosios dvi klasikinio baleto „Korsaras“ premjeros pagal Adolphe Adam, Léo Delibes ir kitų kompozitorių muziką. Choreografas ir libreto bendraautorius yra garsus prancūzų šokėjas, Vienos Stattsballett direktorius bei Vienos valstybinės operos Baleto akademijos meno vadovas Manuel Legris, scenografiją ir kostiumus kūrė Luisa Spinatelli, šviesų dizainą – Marion Hawlett.

Plačiau apie tai skaitykite gimnazistų laikraštyje „MBGatvė“.

Knygų klubo susitikimas su rašytoja Ilona Ežerinyte

kino klubo diskusijaKiekviena MBG knygų klubo diskusija yra ypatinga, išskirtinė. Iš susitikimų gimnazistai išsineša vis kitokią emociją ar mintį: „Tas keistas nutikimas šuniui naktį“ skatina svarstyti apie drąsą būti savimi, „Autsaideriai“ širdy sėja meilę vaizduojamai draugystei, „Druska jūrai“ ar „Knygų vagilė“ jautriai paliečia skaudaus likimo temas… Vis dėlto bene puikiausias dalykas yra galimybė susipažinti su knygos autoriumi. Pernai kvietėme rašytoją Unę Kaunaitę, o šiais mokslo metais gimnazistams nusišypsojo laimė susitikti su aptariamos knygos „Verksnių klubas“ autore Ilona Ežerinyte.

Plačiau apie tai skaitykite gimnazistų laikraštyje „MBGatvė“.

„Knygų vagilė“ ir MBG Knygų klubas

knygu klubas„Žmogus, turintis rankose vertingą knygą, niekada negali būti vienišas.“ (K. Goldonis)

MBG Knygų klube aptariamos knygos – pačios vertingiausios, juk išrenkame ir aptariame jas visi kartu, pasidalindami savo įspūdžiais. Mūsų susitikimai vyksta kartą per mėnesį, visi susirenkame perskaitę tam tikrą knygą, susėdame ratu ir diskutuojame.
Plačiau apie tai skaitykite gimnazistų laikraštyje „MBGatvė“.

Poezijos festivalis „Pavasario balsai“

pavasario balsaiKovo 21 dieną Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos mokiniai dalyvavo poezijos festivalyje „Pavasario balsai“, vykusiame Lietuvos edukologijos universitete. Į festivalį susirinko didžiausi rusų, prancūzų ir vokiečių poezijos gerbėjai. Renginį organizavę Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos atstovai puikiai įvardijo, kas yra poezija: „Poezija – tai sielos veidrodis.“ Ir iš tiesų poezija yra viena nuostabiausių meno formų, kuri geba atspindėti visą sielos grožį.

Plačiau apie tai skaitykite gimnazistų laikraštyje „MBGatvė“.

Sėkmė tarptautiniame konkurse

paroda vandens parkeTarptautinio vizualiųjų menų konkurso „Aš gyvenu prie jūros 2018“ Latvijoje  (International competition of Visual art ,,I live by the Sea“) organizatoriai pakvietė jaunus žmones savo darbuose interpretuoti temą „Tiltas“. Aišku, kad tiltas tai statinys, jungiantis kelią per upę, gatvę, geležinkelį, kad jis gali būti medinis, betoninis, metalinis. Tiltai padeda mums nukeliauti ten, kur panorėsime… Tačiau yra ir nematomi dvasiniai tiltai, apie kuriuos ne taip dažnai pagalvojame, kurie jungia šalis, kultūras, kartas.

Plačiau apie tai skaitykite gimnazistų laikraštyje „MBGatvė“.