Daugiakalbystės olimpiados III vietos laimėtojai

2018 m. balandžio 28 d. šeštadienį Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijoje  įvyko septintoji respublikinė daugiakalbystės olimpiada „AŠ KALBU, TU KALBI – MES BENDRAUJAME“. Mykolo Biržiškos gimnazijai atstovavo trys mokiniai: Lukas Naimovičius (III e) , Evita Petkevičiūtė (II b) ir Nikita Ščiupakov  (II b). Mūsų gimnazistus lydėjo sėkmė, jie užėmė garbingą trečią vietą.
Olimpiada prasidėjo registracija, po kurios vyko namų darbų užduoties pristatymas tema „Aplikacija“. Paskui visa diena buvo skirta užduočių atlikimui: viešajam kalbėjimui, vaikiško paveiksliuko pasakojimui, motyvacinio laiško rašymui, socialinės reklamos kūrimui ir žaidimams. Visose šiose užduotyse buvo kalbėta 4 kalbomis: vokiečių, rusų, anglų ir prancūzų. Apdovanojimuose komanda ne tik laimėjo trečią vietą,  bet Lukas Naimovičius gavo geriausiai prancūzų kalba kalbėjusio titulą, o  Nikita Ščiupakov –  geriausiai rusų kalba kalbėjusio titulą.
Sveikiname Daugiakalbystės olimpiados III vietos laimėtojus:
Luką Naimovičių, III e klasės mokinį,
Nikitą Ščiupakov, II b klasės mokinį,
Evitą Petkevičiūtę, II b klasės mokinę,
ir jų mokytojas Eriką Kišūnienę, Alvydą Menčinskienę, Alą Tichomirovą.

Dainų festivalis „Rusų dainos kine“

dainu festivalisLietuvių kompozitorius Titas Petrikas kartą yra sakęs: „Yra toks Holivudo kompozitorių mėgstamas posakis – gera muzika filmui gal ir padės, bet bloga jį tikrai sugadins. Linkėčiau, kad filmuose girdėtume daugiau geros muzikos, matytume daugiau gerų filmų, kurių tikrai yra, o muzika juos praturtina.“

Ir štai 2018 m. balandžio 23 d. vyko Vilniaus miesto 8–10 kl. mokinių konkursas–festivalis „Rusų dainos kine“. Šį festivalį rengė mūsų gimnazijos rusų kalbos mokytoja ekspertė Ala Tichomirova, renginys vyko Lietuvos edukologijos universitete.

Plačiau apie tai skaitykite gimnazistų laikraštyje „MBGatvė“.

Poezijos festivalis „Pavasario balsai“

pavasario balsaiKovo 21 dieną Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos mokiniai dalyvavo poezijos festivalyje „Pavasario balsai“, vykusiame Lietuvos edukologijos universitete. Į festivalį susirinko didžiausi rusų, prancūzų ir vokiečių poezijos gerbėjai. Renginį organizavę Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos atstovai puikiai įvardijo, kas yra poezija: „Poezija – tai sielos veidrodis.“ Ir iš tiesų poezija yra viena nuostabiausių meno formų, kuri geba atspindėti visą sielos grožį.

Plačiau apie tai skaitykite gimnazistų laikraštyje „MBGatvė“.

Sėkmė tarptautiniame konkurse

paroda vandens parkeTarptautinio vizualiųjų menų konkurso „Aš gyvenu prie jūros 2018“ Latvijoje  (International competition of Visual art ,,I live by the Sea“) organizatoriai pakvietė jaunus žmones savo darbuose interpretuoti temą „Tiltas“. Aišku, kad tiltas tai statinys, jungiantis kelią per upę, gatvę, geležinkelį, kad jis gali būti medinis, betoninis, metalinis. Tiltai padeda mums nukeliauti ten, kur panorėsime… Tačiau yra ir nematomi dvasiniai tiltai, apie kuriuos ne taip dažnai pagalvojame, kurie jungia šalis, kultūras, kartas.

Plačiau apie tai skaitykite gimnazistų laikraštyje „MBGatvė“.