Istorija – mylėti ar nemylėti?

konferencija12017 m. balandžio 25 dieną mokyklos aktų salėje vyko gimnazijos dvidešimtmečiui skirta mokslinė konferencija „Istorijos pažinimo ir laisvės reikšmė jauno žmogaus gyvenime“. Tai buvo jau antrasis Mykolo Biržiškos gimnazijos 20-mečiui skirtas renginys. Pranešimus konferencijoje skaitė ne tik gimnazijos mokiniai, bet ir mokyklos absolventai bei žymūs istorikai, dėstytojai.

Plačiau apie tai skaitykite elektroniniame laikraštyje „MBGatvė“.

MBG pėsčiųjų žygis pradėjo gimnazijos jubiliejaus renginius

MBG pesciuju zygis2017-04-21 vėjuotą ir apniukusį penktadienį 14.00 val. gimnazijos bendruomenės nariai (mokiniai, mokytojai, tėvai) išsiruošė į 8 km žygį po Vilniaus m. Pilaitės mikrorajoną. Žygio tikslai buvo du: keliaujant po Vilniaus apylinkes paminėti gimnazijos 20-metį ir prisidėti prie 2017-ųjų – Piliakalnių metų minėjimo iniciatyvos.

Plačiau apie tai skaitykite elekroniniame laikraštyje „MBGatvė“.

Jubiliejinė Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos savaitė prasidėjo!

20170421_111414Mykolo Biržiškos gimnazijos 20 metų jubiliejaus renginių maratoną balandžio 21 d. pradėjo VI Tarptautinio vaikų ir jaunimo chorų festivalio „Liepaičių draugai Vilniuje“ Vengrijos Pečo miesto Karaliaus Nagy Lajoš katalikiškosios gimnazijos, priklausančios vyskupijai, mišrus choras „Laudate“. Choro vadovas Gᾴbor Havasi. Gimnazijoje yra trys chorai. Lietuvoje jau lankėsi mergaičių ir berniukų chorai, o mišrus choras atvyko pirmą kartą. Gimnazijos chorai yra daugkartiniai festivalių ir konkursų laureatai.
Kolektyvas atliko vokiečių, anglų, vengrų kompozitorių ir, visų mūsų maloniai staigmenai, muzikinį siurprizą. Girdėjome gražia tartimi, tiksliai melodiškai ir labai muzikaliai atliekant lietuvių liaudies dainas „Už jūrių marių, už vandenėlių“ ir „Už girių girelių saulelė tekėjo“.
Gimnazijos aktų salėje laisvų vietų nebuvo. Tai pirmasis gimnazijos istorijoje tokio lygio kolektyvo koncertas, kuriuo mes visi labai džiaugiamės. Dėkojame svečiams už puikų koncertą ir gražius žodžius gimnazijos svečių knygoje,  Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ festivalio „Liepaičių draugai Vilniuje“ organizatoriams ir vadovams.

Muzikos mokytoja  ekspertė
Daiva Merkienė

Kvietimas į mokslinę konferenciją „Istorijos pažinimo ir laisvės reikšmė jauno žmogaus gyvenime“

logoVilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija dvidešimtmečio proga organizuoja mokslinę konferenciją „Istorijos pažinimo ir laisvės reikšmė jauno žmogaus gyvenime“, skirtą patriotiškumo ir pilietiškumo ugdymui. Konferencijoje dalyvauja istorikai iš Vilniaus universiteto, Lietuvos istorijos instituto,  Lietuvos kariuomenės, I-IV klasių gimnazistai. Jie dalinsis įžvalgomis bei patirtimis apie istorijos pažinimo svarbą ir jauno žmogaus laisvės sampratą, aptars, kodėl yra svarbu mokėti istoriją ir suvokti, kas vyksta pasaulyje.

Data:   2017 m. balandžio 25 d. (antradienis) 10.00–13.00 val. (kavos pertrauka 11.20–11.50 val.)
Vieta: Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija, aktų salė II a. (Taikos 81)
Registracija: Iki 2017-04-18

KONFERENCIJOS NUOSTATAI. Priedas.

KONFERENCIJOS PROGRAMA

Vilniaus miesto vokiškos dainos konkursas

20170420_152602Balandžio 20 d. Petro Vileišio progimnazijoje įvyko Vilniaus miesto mokinių vokiškų dainų festivalis, kuriame dalyvavo mūsų gimnazijos duetas Ieva Norkutė (I kl.) ir Domantas Jūras (IV kl.), mokytoja Alvida Menčinskienė. Mokiniai pelnė specialų GĖtės instituto prizą muzikaliausiam duetui. Sveikiname!