Įvykę renginiai

   Domantas Medzevičius – Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto pirmakursis, pernai baigęs Mykolo Biržiškos gimnaziją. Lapkričio 10 dieną jis atvyko mums papasakoti ir pasidalint savo įspūdžiais apie studijas. Savo paskaitoje Domantas pasakojo, ko reikia, kad įstotume į TSPMI, kokie konkursiniai stojimo balai, ko tikėtis įstojus ir ką mokytumėmės šioje studijų programoje. Taip pat apibūdino keletą savo dėstytojų ir papasakojo, ką veikia per jų paskaitas. Teigė, kad daug informacijos, gaunamos mokykloje, universitete yra paneigiama. O stoti siūlė būtent tiems, kurie nežino, ko nori gyvenime, ką studijuoti, nes TSPMI studijų programa labai įvairi ir tinkanti daugeliui. Baigus šias studijas, atsiveria didžiulės galimybės įvairiose srityse, ne tik politikoje ar tarptautiniuose santykiuose. Domantas bandė mus įtikinti rinktis būtent Vilniaus universitetą, kurį apibūdino kaip vieną geriausių  Lietuvoje.


Lapkričio 9 d. ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto III kurso studentė Rūta Navickaitė ir pirmakursis Tautvydas skaitė paskaitą III-IV kl. mokiniams apie CV rašymą ir motyvacinį laišką, darbo rinką, karjerą ir t. t. Paskaita buvo labai informatyvi, taip pat pateikta patarimų, kaip taisyklingai rašyti motyvacinį laišką stojant į universitetą ar ieškant darbo. Pranešėjai suprantamai paaiškino ir pavyzdžiais įrodė, kuo skiriasi motyvacinis laiškas nuo CV, kaip ir kokie socialiniai tinklai  padeda susirasti darbą, įsitvirtinti gyvenime.


Studfestas 2016

   Spalio 14 d. Siemens arenoje vyko festivalis Studfestas 2016. Šiame renginyje apsilankė ir keletas mūsų mokyklos mokinių. Viso renginio metu žinomi žmonės pasakojo savo gyvenimo istorijas. Kitaip tariant, dalijosi patirtimi ir patarimais, kaip apsispręsti, kur stoti, kuo būti, drąsino, kad nesijaudintume, jei nežinome, ką daryti. Taip pat įtikino mus, kad visi esame unikalūs ir nuostabūs, motyvavo dar labiau stengtis dėl savo ateities. Per pertraukas galėjome pabendrauti su įvairių universitetų ir kolegijų studentais, dalyvauti konkursuose, žaidimuose. Įdomias, motyvuojančias   savo sėkmės istorijas pristatė net 16 žinomų žmonių, pavyzdžiui, jaunasis verslininkas, kelionių pasiūlymų puslapio Makalius.lt įkūrėjas Rimvydas Širvinskas, dar vadinamas Makaliumi, dainininkas, prodiuseris Saulius Urbonavičius-Samas.  Mindaugas Papinigis, dar kitaip žinomas kaip Efka, atskleidė, kad yra aktorius, nors net nebaigė aktorystės, o kulinaras Alfas Ivanauskas į sceną atsinešė tikrą žuvį! Staigmenų ir įvairių netikėtumų buvo tikrai daug! O renginį vainikavo neįtikėtinas radistų koncertas bei smagi diskoteka.

Socialinė pedagogė Natalija Abramovič