Pagauk savo mūzą!

p_m_2020-12-17Laukiame švenčių visi…

Pavargome nuo kitokio mokymo(si) ir darbo, kalbėjimo su „juodais ekranais“ ar „spalvotais burbuliukais“ juose…

Laukiame balto sniego… Tiesa, šiek tiek jo turime, bet mums per maža, norime daug daugiau!

Norime visko daug daugiau!

Gruodžio 17 d. MBG muzikos klubo „Akoladė“ nariai pakvietė gimnazijos bendruomenę atsipūsti, klausant mokinių atliekamos muzikos, nusiraminti, pasvajoti, pailsėti, ir atsipalaiduoti. (ĮRAŠAS).

Skambėjo mokinių autorinės dainos ir instrumentinės pjesės, ir kiekvienas atlikėjas mums visiems linkėjo pagauti savo mūzą. Devynios mūzos senovės graikų mitologijoje buvo deivės, kurios lydėjo filosofus, menininkus ir kitus asmenis, kuriems reikėdavo įkvėpimo. Šios mitinės moterys buvo vadinamos mūzomis – graikišku žodžiu, reiškiančiu troškimą ir norą. Manau, kad dabar įkvėpimo reikia mums visiems…  Nepaprastai šiltai, mielai ir paveikiai nuskambėjo mokinių prisiminimai ir linkėjimai.

Nuoširdžiai dėkoju už šiltą ir saugų reginį. Ačiū už tai, kad praskleidėte savo kūrybos pasaulio duris, leidote pajausti dėmesį, dovanojote stebuklingų muzikos garsų puokštes.

Dėkoju Evelinai ir Gabijai, Matui, Austėjai, Ernestui, Ilzei, Elenai, Dianai, Nikitai, Gerdai, Jekaterinai ir Elžbietai už padovanotą džiaugsmą.

 Džiaugsmingų šv. Kalėdų ir Metų Naujų!!!

 Muzikos mokytoja Daiva Merkienė

 

EUROPOS KALBŲ diena

20200924_131033Skirtingomis Europos kalbomis gimnazistai deklamavo poeziją, gimnazijos erdvės pasipuošė mokinių piešiniais, per pertraukas radijas grojo įvairių šalių dainas – taip gimnazijoje paminėta EUROPOS KALBŲ diena. Renginius ir reginius organizavo užsienio kalbų, lietuvių kalbos ir dailės mokytojos.

 

Plačiau apie tai skaitykite elektroniniame laikraštyje „MBGatvė“.

Išleistas ir gimnazijos bendruomenei pristatytas vienuoliktas MBG mokinių kūrybos almanachas „Tyla ir žodžiai“:

119888164_1159899551063392_3215820271086781411_nKūryba – tai išsilaisvinimas. Tai žmogaus dvasinio gyvenimo paieškos. Tai susitelkimas ir ramybė. Tai tyla ir žodžiai… Prie kiekvieno iš mūsų kūryba prisiliečia skirtingai, tačiau lietingą ir vėsią rugsėjo dieną ji pakuteno visų mūsų širdis, sušildė, pripildė jas prasmės bei suvokimo. Jau vienuoliktasis MBG mokinių kūrybos almanachas visus vertė susimąstyti ir maloniai stebino brandžiais, atvirais, asmeniškais ir be galo nuoširdžiais kūriniais bei skirtingais jų žanrais.
Plačiau apie tai skaitykite elektroniniame gimnazistų laikraštyje „MBGatvė“.

Popietė, skirta A. S. Puškinui

Po kelių mėnesių ruošimosi ir A. S. Puškino eilėraščių mokymosi Mykolo Biržiškos gimnazijos abiturientai kartu su rusų kalbos mokytoja Ala Tichomirova bei fizikos mokytoja Roza Miliajeva 2020 m. gegužės 19 dieną suorganizavo virtualų susitikimą „Я памятник себе воздвиг нерукотворный“, skirtą A. S. Puškinui bei jo poezijai paminėti.

Plačiau apie tai skaitykite elektroniniame gimnazistų laikraštyje „MBGatvė“.