Būti – skaityti poeziją, arba susitikimas su poete Giedre Kazlauskaite

20200116_110620 (1)Garsų Renė Dekarto posakį galime perfrazuoti ir taip: „Mes skaitome, vadinasi, mes esame.“ 2020 m. sausio 16 d., ketvirtadienį, „būti“ mūsų gimnazistus pakvietė lietuvių poetė, meno kritikė bei eseistė Giedrė Kazlauskaitė (g. 1980 m.). „Metų knygos 2019“ rinkimuose jos knyga „Gintaro kambarys“ ekspertų buvo išrinkta į poezijos penketuką.

Plačiau apie tai skaitykite elektroniniame gimnazistų laikraštyje „MBGatvė“.

Lietuvių kalbos dienos

20190227_102853Lietuvių kalbos dienos – tai daugybė vasario 16 – kovo 11 d. visoje Lietuvoje ir užsienyje organizuojamų renginių, skirtų lietuvių kalbos sklaidai ir kalbos prestižui didinti.

Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijoje pamoką apie tarmes „Lietuvių kalbos tarmės XXI amžiuje. Tarmių atspindžiai literatūroje“ II klasių mokiniams vedė VDU Švietimo akademijos profesorė Regina Rinkauskienė ir docentė Laimutė Bučienė.

 

Knygų klubo susitikimas su rašytoja Ilona Ežerinyte

kino klubo diskusijaKiekviena MBG knygų klubo diskusija yra ypatinga, išskirtinė. Iš susitikimų gimnazistai išsineša vis kitokią emociją ar mintį: „Tas keistas nutikimas šuniui naktį“ skatina svarstyti apie drąsą būti savimi, „Autsaideriai“ širdy sėja meilę vaizduojamai draugystei, „Druska jūrai“ ar „Knygų vagilė“ jautriai paliečia skaudaus likimo temas… Vis dėlto bene puikiausias dalykas yra galimybė susipažinti su knygos autoriumi. Pernai kvietėme rašytoją Unę Kaunaitę, o šiais mokslo metais gimnazistams nusišypsojo laimė susitikti su aptariamos knygos „Verksnių klubas“ autore Ilona Ežerinyte.

Plačiau apie tai skaitykite gimnazistų laikraštyje „MBGatvė“.

Svečiai iš Ukrainos

U_0232018 m. balandžio 12 d. gimnazijoje svečiavosi  Lietuvos-Ukrainos vystomojo bendradarbiavimo projekto „Parama nuo konflikto nukentėjusiems Rytų Ukrainos regionams švietimo srityje: Kelyje į pokyčius“ dalyviai iš Donecko ir Luhansko.