Apie piešinių konkursą „Knygų namų šviesa“

468d51_381a93bb08e641f5a6c6eed22f2b3b4f~mv2

LR Seimo Jungiamojoje galerijoje eksponuojama nacionalinio mokinių piešinių konkurso „Knygų namų šviesa“, skirto Nacionalinės bibliotekos 100-mečiui, geriausių darbų paroda. „Nacionalinė biblioteka – svarbi mūsų valstybės dalis, prisidėjusi prie Lietuvos tapatybės kūrimo ir išsaugojimo. Biblioteka – ypatinga erdvė, žmogiškojo buvimo teritorija ir žmogaus dvasinio augimo sąlyga. Skaitydami kartu su žodžiais perimame turtingą savo krašto ir pasaulio kultūrą, naujausias žinias, augame kaip asmenybės. Tikiu, kad ši jubiliejinė sukaktis paskatins ir įkvėps Lietuvos ateities kūrėjus ir toliau pažinti, švęsti ir drauge kurti mūsų visų bendrą turtą – Nacionalinę biblioteką“, – kviesdamas dalyvauti piešinių konkurse sakė bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas.

Plačiau apie tai skaitykite elektroniniame gimnazistų laikraštyje „MBGatvė“.

Dailės laimėjimas tarptautiniame menų konkurse Čekijoje

Miko JankeliunoTarptautinis vizualiųjų menų konkursas LIDICE 2018 yra vienas reikšmingiausių ir didžiausių vaikų kūrybos konkursų Europoje. Šiemet jame dalyvavo net 29967 dalyviai iš 79 šalių. Idėjoms atskleisti autoriai rinkosi skirtingas dailės rūšis, visus darbus siejo tema „Vanduo“. Konkurso laimėtojus išrinko kompetentinga tarptautinė komisija.

Plačiau apie tai skaitykite gimnazistų laikraštyje „MBGatvė“.

PASIDŽIAUKIME KARTU – I vieta trijuose matematikos konkursuose

Dalinamės džiugiomis naujienomis MBG bendruomenei: III c klasės mokinė Alina Paliulionytė užėmė I vietą trijuose matematikos konkursuose! Šių metų tarptautiniame  matematikos konkurse „Kengūra“ Alina surinko 150 taškų ir tarp Lietuvos 11 klasės mokinių užėmė I vietą. 2018 m. balandžio 12–13 dienomis vykusiame XIX tarptautiniame matematikos konkurso „Euklidas“ finaliniame etape Lenkijoje Bydgoszcz mieste Alinai ir vėl šypsojosi sėkmė. Mokinė buvo pirmoji ir  už puikų pasirodymą buvo apdovanota specialiu prizu. O iš 67-osios Lietuvos mokinių matematikos olimpiados, kuri vyko 2018 m. balandžio 20–21 dienomis Šiaulių r. Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje, parsivežė auksą!
Visa gimnazijos bendruomenė sveikina III c klasės mokinę Aliną Paliulionytę ir jos matematikos mokytoją pavaduotoją ugdymui Violetą Bugailiškytę! Linkime sėkmės puikiai pasirodyti pasiruošimo ir atrankos stovykloje į tarptautinę matematikos olimpiadą (IOI 2018), kuri liepos mėnesį vyks Rumunijoje, ir rugpjūtį Lenkijoje vyksiančioje Vidurio Europos matematikos olimpiadoje (MEMO 2018).

Lietuvos Respublikos gimnazijų I-IV klasių mokinių integruoto istorijos-technologijų konkurso „Lietuvos nepriklausomybei – 100“ baigiamasis renginys Seime

Dalia ir Mikas su savo darbaisMūsų gimnazijos II g klasės mokiniai Dalia Ustinavičiūtė ir Mikas Jankeliūnas kartu su technologijos mokytojomis Vilija Pautieniene ir Ramune Steponavičiene bei istorijos mokytoja Aušrele Gecevičiene kovo 2 d. dalyvavo baigiamajame Lietuvos Respublikos gimnazijų I-IV klasių mokinių integruoto istorijos-technologijų konkurso „Lietuvos nepriklausomybei – 100“ baigiamajame renginyje LR Seime.
Konkurso dalyviai turėjo pagaminti suvenyrą, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimui, ir pateikti jo istorinį aprašą, kuris būtų susijęs  su 1914–1940 m. laikotarpiu.
Konkursą globojo LR Seimo narė Dovilė Šakalienė.
Mūsų gimnazijos II g klasės mokinė Dalia Ustinavičiūtė pagamino trispalvį gėlių vainiką, kurį skyrė pirmajam Lietuvos Nepriklausomybės kovose žuvusiam kariui savanoriui Povilui Lukšiui bei 1990 m. sausio įvykių metu prie Vilniaus Spaudos rūmų sužeistam Vytautui Lukšiui. Jos darbas buvo apdovanotas III laipsnio diplomu.
II g klasės mokinys Mikas Jankeliūnas pagamino Gedimino pilies modelį, kurį skyrė pirmajam Lietuvos Trispalvės iškėlimui Gedimino pilies bokšte 1919 m. sausio 1 d.

Įspūdžiai iš XVII Lietuvos mokinių meninės saviraiškos konkurso

nuotraukaŠių metų spalio 21 dienos popietę į Literatūrinio Aleksandro Puškino muziejų Markučiuose sugužėjo būrys talentingų žmonių. Taip pagarba šiam klasikui rodoma jau 17-tą kartą tradicija tapusiu konkursu „Mano Aleksandras Puškinas“, kasmet suburiančiu kūrybingą jaunimą iš visos Lietuvos.

Plačiau apie tai skaitykite gimnazistų laikraštyje „MBGatvė“.