II f klasės gimnazistai Paberžės socialinės globos namuose

IMG_2164Artėjant šventiniam metui dažnai susimąstome apie praėjusius metus ir norime, kad švenčių laukimas būtų šiltesnis, sukurtų daugiau teigiamų emocijų ir gerumo. Šis laikotarpis – dalinimosi ir davimo kitiems metas, jį įprasminome apsilankymu socialinės globos namuose, įsikūrusiuose Paberžės seniūnijoje Lygialaukio kaime.

Plačiau apie tai skaitykite gimnazistų laikraštyje „MBGatvė“.

MBG žurnalistų kalėdiniai linkėjimai

ziemaKeletas paprastų žodžių belaukiant nepaprastų švenčių…

Aš pasiėmiau visą gyvenimą sunkų
Ir laukais išėjau Kūčių naktį namo.
Prie pažįstamų guobų man ašaros sunkės,
Rūsčiai skundės keliai, slegiami vienumos.

(Iš A. Nykos – Niliūno eilėraščio „Kūčių naktį“)

Žurnalistų linkėjimus skaitykite gimnazistų laikraštyje „MBGatvė“.

Arbatėlės pertraukėlė

arbatos dienaKasmet gruodžio 15 dieną yra minima Tarptautinė arbatos diena. Ji skirta populiarinti arbatos gėrimo kultūrą. Arbata – tai, ko gero, populiariausias gėrimas pasaulyje. Ji geriama nepriklausomai nuo tautybės, dienos laiko ir kulinarinių pomėgių.

Plačiau apie tai skaitykite gimnazistų laikraštyje „MBGatvė“.

Tarptautinė žmogaus teisių diena

zmogaus teisiu dienaKiekvienais metais gruodžio 10 d. yra minima Žmogaus teisių diena. 1948 m. gruodžio 10 d. Jungtinių Tautų Organizacijos (JT) Generalinė Asamblėja priėmė Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją. Tai buvo pirmasis istorijoje tarptautinis dokumentas, visuotinai pripažįstantis, kad visi žmonės nuo pat gimimo turi vienodas teises ir laisves.

Plačiau apie tai skaitykite gimnazistų laikraštyje „MBGatvė“.

Pačios šviesiausios 24 valandos arba Šv. Liucinos dovana

sviesos dienaGruodžio viduryje, 13-ąją dieną, minima Šviesos diena. Kaimo žmonės šiuo metų laiku ilgiau vakarodavo namuose prie balanos, žvakės, aliejaus lemputės. Dabar retas suvokia, kokia stebuklinga yra šviesa – juk XXI amžiuje turime daugybę lempų, nesame įpareigoti darbus baigti sulig saulėlydžiu.

Plačiau apie tai skaitykite gimnazistų laikraštyje „MBGatvė“.