Spektaklio „Graikas Zorba“ recenzija

2018-11-14 Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro spektaklis „Graikas Zorba“ pagal Mikio Theodorakio muziką, Lorca Massine choreografija.

Tikriausiai nerastume žmogaus, kuris nežinotų, kas yra „Graikas Zorba“. Legendinis spektaklis, visada sukeliantis žiūrovus ant kojų ir garantuojantis puikų, lengvą vakarą: ryškios spalvos, Graikija, sirtakis – kas gali būti smagiau? Tokiais įspūdžiais vedama atėjau į Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro „Graiko Zorbos“ pastatymą Compensa koncertų salėje.

Plačiau apie tai skaitykite gimnazistų laikraštyje „MBGatvė“.

Išrinkti raštingiausi 2018-2019 mokslo metų gimnazistai ir mokytojai

20181115_1305572018 m. lapkričio 15 d. įvyko vienuolikto tradicinio Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijoje organizuojamo Raštingiausio mokinio ir mokytojo konkurso finalas, kuriame dalyvavo atstovai iš Vilniaus Žirmūnų, Žemynos, Simono Daukanto ir Mykolo Biržiškos gimnazijų.
Dalyvių ir nugalėtojų pasveikinti atvyko VU Retorikos katedros vedėja doc. dr. Lina Murinienė.
Konkursą organizavo ir vertino Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos lietuvių kalbos mokytojų metodikos grupė. Diktantą finalistams padiktavo mokytoja Bronė Tuskenienė.

Išrinkti šie raštingiausi 2018-2019 mokslo metų gimnazistai:

I vietaRytis Stankevičius, Žirmūnų gimnazijos IV c klasės mokinys, kuris jau ketvirtąkart nugalėjo šiame konkurse! Ir šiemet Rytis diktantą parašė be klaidų.

II vieta ‒ Andrius Indičianskis, Mykolo Biržiškos gimnazijos IV b klasės mokinys;

III vietaRugilė Stonkutė, Mykolo Biržiškos gimnazijos IV a klasės mokinė;

IV vietaRūta Stumbraitė, Simono Daukanto gimnazijos IV c klasės mokinė;
Karolina Ivanovaitė, Mykolo Biržiškos gimnazijos IV d klasės mokinė;
Elzė Maslauskaitė, Mykolo Biržiškos gimnazijos II e klasės mokinė.

Kaip ir kasmet, konkurso finale dėl raštingiausio titulo varžėsi ir mokytojai.
I vieta šiemet atiteko Vilniaus Žemynos gimnazijos ugdymo skyriaus vedėjai bei istorijos mokytojai Žanetai Vaškevičienei ir Mykolo Biržiškos gimnazijos vokiečių kalbos mokytojai Alvydai Menčinskienei, II vieta – Žemynos gimnazijos istorijos mokytojai Ritai Dereškienei, III vieta – Mykolo Biržiškos gimnazijos anglų kalbos mokytojoms Vaidai Mickienei ir Lijanai Pabalienei.

Sveikiname konkurso nugalėtojus ir dalyvius!

Humanitarinio ir socialinio ugdymo skyriaus vedėja
Aurelija Levulytė-Markevičienė
2018-11-15

Kitoks straipsnis apie nerūkymą

Lapkričio 15-oji – nerūkymo diena. Net ir metęs rūkyti žmogus yra retai girdėjęs apie šią dieną, mat kiekvienas  prisimena savo datą, gyvenimo laikotarpį ar aplinkybes, pakeitusias požiūrį į šį žalingą įprotį.

Plačiau apie skaitykite gimnazistų laikraštyje „MBGatvė“.