Lietuvių kalbos dienos

20190227_102853Lietuvių kalbos dienos – tai daugybė vasario 16 – kovo 11 d. visoje Lietuvoje ir užsienyje organizuojamų renginių, skirtų lietuvių kalbos sklaidai ir kalbos prestižui didinti.

Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijoje pamoką apie tarmes „Lietuvių kalbos tarmės XXI amžiuje. Tarmių atspindžiai literatūroje“ II klasių mokiniams vedė VDU Švietimo akademijos profesorė Regina Rinkauskienė ir docentė Laimutė Bučienė.

Spektaklio recenzija

2019-02-14 Mariinsky teatro atlikti baletai „Radio&Juliet“ ir „Quatro“, Edward Clug choreografija, muzika – Radiohead ir Milko Lazar. Tai buvo geriausias dalykas, nutikęs šį mėnesį.

Plačiau apie tai skaitykite elektroniniame gimnazistų laikraštyje „MBGgatvė“

Vasario 16-oji – diena, kai mūsų visų širdys plaka Lietuvos ritmu

Šiandien mūsų Tėvynės gimtadienis. Pajauskime begalinį pasididžiavimą žmonėmis, nepabūgusiais atiduoti gyvybę už savo valstybę jai sunkiomis akimirkomis. Mūsų teritorijos aplietos begale kraujo, skausmo ir vilties ryškiai išvysti saulę. Jos buvo dalintos, skirstytos, perskirstytos, atiduotos kitiems, okupuotos, skaudžiai pasiglemžtos.

Plačiau apie tai skaitykite elektroniniame gimnazistų laikraštyje „MBGatvė“.

VII Lietuvos mokinių muzikos olimpiados Vilniaus miesto II etapas

muzikos olimpiada2019 m. vasario 2 d. Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijoje įvyko VII Lietuvos mokinių muzikos olimpiados Vilniaus miesto II etapas (šeštoji Vilniaus miesto olimpiada). Olimpiadoje dalyvavo 13 Vilniaus miesto ir 2 Vilniaus raj. Nemenčinės Gedimino gimnazijos mokiniai ir jų mokytojai. Dalyviai pasiskirstė į 3 amžiaus grupes (3+6+6). Iš pradžių visi mokiniai atliko muzikos testą, vėliau dainavo dainą ir demonstravo savo kompozicijas. Plačiau >>

Pirmieji nepriklausomos Lietuvos olimpiniai medaliai

Ne vienas lietuvis gali teigti, kad antroji jo religija – krepšinis. Ši sporto šaka tapo mūsų, lietuvių, gyvenimo dalis. Bet kokiose rungtynėse pabuvęs, jaučiame ir girdime sirgalių dvasią ir meilę krepšiniui. Bet kada iš tikrųjų Lietuva pamilo šią nepaprastą sporto šaką?

Plačiau apie tai skaitykite elektroniniame gimnazistų laikraštyje „MBGatvė“.