„Chorų karų 2019“ finalas

IMG_20190321_195235„Nė dienos be dainos!” – tokio šūkio vedami keturi MBG klasių chorai pasiekė konkurso finalą. Nuo pat ankstyvo ryto gimnazijoje dūzgė choristai. Kas paskutinius štrichus scenoje sudėjo, kas repetavo dainą ar ritmus… Kai kurie net naujai susuko minutės trukmės filmukus apie kelionę muzikos labirintais… Chorai dainavo pasirinktas dainas ir „kalė” ritmus. Labai muzikaliai ir spalvingai nuskambėjo chorų vadovų pasirodymai. Vertinimo komisijai darbo užteko taip pat. Pirmokas Žygimantas Lukša pasirūpino, kad balsuoti už patinkantį chorą galėtų visi gimnazistai. Mokinių balsai sutapo su komisijos nuomone.
Sveikinu pirmos vietos laimėtojus – jungtinį III klasių chorą „Micius” (255 balai), antros vietos  – II b klasės chorą „Kontrastas” (216 balai), trečios vietos – I e klasės
chorą „Nerėk!” (208 balai). Dėkoju puikiai pasirodžiusiam I f klasės chorui „Buržua” (148 balai).
Ačiū visiems gimnazistams, dalyvavusiems „Chorų karuose”, mokytojams, klasių vadovams ir administracijai už supratingumą, susitelkimą ir vertinimus. Tikiu, kartu su daina ir draugais praleistas laikas motyvuos mus visus tolesnei bendrai kūrybinei veiklai. Sėkmės!

Muzikos mokytoja Daiva Merkienė

Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų mokinių lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada

2019 m. kovo 8-9 d. Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijoje  įvyko Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų mokinių  lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada.  Šioje olimpiadoje dalyvavo mūsų gimnazijos II g klasės mokinė Eglė Rimšelytė (mokyt. Regina Kačinskienė) ir laimėjo garbingą III vietą – ji apdovanota Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos III laipsnio diplomu. Teisę dalyvauti olimpiados šalies etape Eglė Rimšelytė iškovojo Vilniaus miesto olimpiadoje laimėjusi II vietą. Sveikiname Eglę!

„Chorų karų 2019” pusfinalis

20190319_153559Kovo 19 d. gimnazijoje buvo muzikaliai triukšminga, kaip niekad! Net 7 chorai „dailino” balsus prieš pusfinalio pasirodymus. Pagal „Chorų karų 2019” nuostatus pusfinaliui chorai turėjo paruošti patriotinę dainą, kartoti filmuką, ritminį prisistatymą ir šūkį, padainuoti pasaulio muzikos ar lietuvių liaudies dainą.
Chorų pasirodymus vertino gimnazijos vadovai, moksleiviai ir Radvilų gimnazijos muzikos mokytoja Ilona Vėlyvienė. Visi pasirodymai buvo labai gražūs, bet pagal balų skaičių į finalą pateko chorai „Micius”, „Kontrastas”, „Buržua”, „Nerėk!”.
Finalas vyks kovo 21 d., ketvirtadienį, 13.00 val. aktų salėje.
Iki susitikimo!

Konkursas „Nenusigąsk, tai aš“

20190315_155103Vilniaus Simono Daukanto gimnazija kartu su Vytauto Kernagio fondu jau aštuntą kartą surengė šalies vaikų ir jaunimo dainavimo konkursą „Nenusigąsk, tai aš“ Vytautui Kernagiui atminti. Konkurse dalyvavo 16 Lietuvos bendrojo lavinimo, muzikos mokyklų mokinių ir kolektyvų. Jie atliko Vytauto Kernagio ir savos kūrybos dainas.
Jau trečią kartą konkurse dalyvavo III b klasės moksleivis Laurynas Bertulis. Jis atliko Vytauto Kernagio ir Aleksio Churgino dainą „Dūmelis danguje“ ir savo autorinę kompoziciją „11:59“.
Komisija Laurynui skyrė antrąją vietą. Sveikiname Lauryną!

Daiva Merkienė muzikos mokytoja ekspertė

„Chorų karai 2019”

20190319_143548„Chorų karai 2019” prasidėjo kovo 13 d. antrokų klasių chorų pasirodymu. Į pusfinalį komisija atrinko tris antrokų chorus. Tai II a, II b, II c klasių chorai. Iš pirmokų  geriausiai pasirodė I d, I e ir I f klasių chorai. Atrankiniame ture dalyvavo ir trečiokų jungtinis choras. Savo uždegančiu pasirodymu jis pradžiugino ir publiką, ir komisiją. Taigi, lauksime pusfinalio pasirodymų, kur „kariaus” septyni Mykolo Biržiškos gimnazijos moksleivių chorai. Iki pasimatymo kovo 19 d.!!!