Iš laiško apie dainuojamosios poezijos konkursą šv. Kristoforo gimnazijoje

20200120_121259Dainuojamoji poezija – muzikos žanras, kuriame labai svarbiu komponentu, svarbiausiu  akcentu laikomas dainos tekstas. Paprastai naudojami aranžuoti poezijos kūriniai, kuriems pritariama bardų tradiciniais instrumentais: gitara, liutnia, keltų arfa, citra, kanklėmis, smuiku arba fortepijonu (https://lt.wikipedia.org/wiki/Dainuojamoji_poezija).

Sausio 20 d. gimnazijos merginų grupė „ausya“ dalyvavo Vilniaus miesto mokinių dainuojamosios poezijos konkurse šv. Kristoforo gimnazijoje.
Plačiau >>

„Kiekvienas iš mūsų – istorija“. Susitikimas su kino režisieriumi, rašytoju V. V. Landsbergiu

20200116_151450 (1)Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje sausio šešioliktą dieną susitikome su poetu, kino režisieriumi ir rašytoju Vytautu V. Landsbergiu. Buvo pristatyta naujausia autoriaus knyga „Žalčių karalienė“. Kas nuostabiausia, kad tai nebuvo paprastas knygos pristatymas.

Plačiau apie tai skaitykite elektroniniame gimnazistų laikraštyje „MBGatvė“.

Būti – skaityti poeziją, arba susitikimas su poete Giedre Kazlauskaite

20200116_110620 (1)Garsų Renė Dekarto posakį galime perfrazuoti ir taip: „Mes skaitome, vadinasi, mes esame.“ 2020 m. sausio 16 d., ketvirtadienį, „būti“ mūsų gimnazistus pakvietė lietuvių poetė, meno kritikė bei eseistė Giedrė Kazlauskaitė (g. 1980 m.). „Metų knygos 2019“ rinkimuose jos knyga „Gintaro kambarys“ ekspertų buvo išrinkta į poezijos penketuką.

Plačiau apie tai skaitykite elektroniniame gimnazistų laikraštyje „MBGatvė“.

Dainuojančioji revoliucija – Sausio 13-oji

2020-01-13Sausio 13-oji prie laužo ir dainuojant – jau tradicija tapęs minėjimas ne tik mūsų gimnazijoje, bet ir kitose ugdymo įstaigose, darbovietėse. Praėjo 29 metai nuo tos kruvinos nakties, tačiau atsiminimai apie tuos įvykius vis atgimsta vyresnių žmonių atmintyje ir širdyje, ir tai, rodos, niekad nesikeis.

Plačiau apie tai skaitykite elektroniniame gimnazistų laikraštyje „MBGatvė“.