Jubiliejinė Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos savaitė prasidėjo!

20170421_111414Mykolo Biržiškos gimnazijos 20 metų jubiliejaus renginių maratoną balandžio 21 d. pradėjo VI Tarptautinio vaikų ir jaunimo chorų festivalio „Liepaičių draugai Vilniuje“ Vengrijos Pečo miesto Karaliaus Nagy Lajoš katalikiškosios gimnazijos, priklausančios vyskupijai, mišrus choras „Laudate“. Choro vadovas Gᾴbor Havasi. Gimnazijoje yra trys chorai. Lietuvoje jau lankėsi mergaičių ir berniukų chorai, o mišrus choras atvyko pirmą kartą. Gimnazijos chorai yra daugkartiniai festivalių ir konkursų laureatai.
Kolektyvas atliko vokiečių, anglų, vengrų kompozitorių ir, visų mūsų maloniai staigmenai, muzikinį siurprizą. Girdėjome gražia tartimi, tiksliai melodiškai ir labai muzikaliai atliekant lietuvių liaudies dainas „Už jūrių marių, už vandenėlių“ ir „Už girių girelių saulelė tekėjo“.
Gimnazijos aktų salėje laisvų vietų nebuvo. Tai pirmasis gimnazijos istorijoje tokio lygio kolektyvo koncertas, kuriuo mes visi labai džiaugiamės. Dėkojame svečiams už puikų koncertą ir gražius žodžius gimnazijos svečių knygoje,  Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ festivalio „Liepaičių draugai Vilniuje“ organizatoriams ir vadovams.

Muzikos mokytoja  ekspertė
Daiva Merkienė