Iš laiško apie dainuojamosios poezijos konkursą šv. Kristoforo gimnazijoje

20200120_121259Dainuojamoji poezija – muzikos žanras, kuriame labai svarbiu komponentu, svarbiausiu  akcentu laikomas dainos tekstas. Paprastai naudojami aranžuoti poezijos kūriniai, kuriems pritariama bardų tradiciniais instrumentais: gitara, liutnia, keltų arfa, citra, kanklėmis, smuiku arba fortepijonu (https://lt.wikipedia.org/wiki/Dainuojamoji_poezija).

Sausio 20 d. gimnazijos merginų grupė „ausya“ dalyvavo Vilniaus miesto mokinių dainuojamosios poezijos konkurse šv. Kristoforo gimnazijoje.
Dalyviai buvo suskirstyti į tris kategorijas: solistų, duetų ir ansamblių. Vaitė Venckutė – gimnazijos pirmokė. Tokiame konkurse ji dalyvavo pirmą kartą. Mokinė pristatė dvi autorines dainas: „Kosmosas“ ir „Šalčio žingsniai“. Vaitei talkino Viltė Venckutė (klavišiniai) ir Karina Stūronaitė (gitara). Reikia paminėti, kad merginos ne tik pirmą kartą dalyvavo tokiame konkurse, bet ir pradėjo jį -  pasirodė pačios pirmos! Dainos skambėjo nuoširdžiai, darniai ir paveikiai, merginos atskleidė  stiprią interpretatorių nuovoką.

Vertinimo komisijoje dirbo aktoriai, kompozitoriai, dainuojamosios poezijos kultūros puoselėtojai  ir festivalių vadovai Domantas Razauskas ir Gediminas Storpirštis. Gerai, kad po konkurso kiekvienas atlikėjas galėjo išklausyti pastabas ir pagyrimus savo kūrybos atžvilgiu. Aišku, tai labai subjektyvu, bet malonu, kai patys teisėjai  pataria, pastebi trūkumus ir paskatina toliau  kurti. Nors prizinės vietos nelaimėjome, patirties, praktikos,  emocijų gavome visos. Tikiu, noras kurti toliau tik stiprės, ir Vaitės  su grupe „ausya“ kūrybinė branda atsiskleis netolimoje ateityje. Sėkmės jaunajai kompozitorei, o visai komandai – daug naujų kūrybinių idėjų įgyvendinimo!

Muzikos mokytoja ekspertė Daiva Merkienė